Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksta izmērsaaa
Latvia
hamburger overlay

7 diabēta ieteikumi, ko varat izmēģināt jau šodien

Diabēta kopiena lieliski prot dalīties – īpaši tad, ja rodas ideja, kā nedaudz atvieglot dzīvi. Padomājiet par šiem pārbaudītajiem trikiem un paņēmieniem, kā kontrolēt savu veselību un ierīces.

  1. Bloķētā tālrunī redzama ārkārtas gadījumu informācija. Jūsu tālrunī var būt ierakstīts, ar ko sazināties ārkārtas gadījumā, bet tas nepalīdz, ja ātrās palīdzības darbinieki nevar atbloķēt tālruni. Apple ierīcēs informāciju ārkārtas gadījumiem var ievietot veselības lietotnē. Dažiem Android tālruņiem iestatījumos ir ārkārtas kontaktu funkcija.
    Vēl viena laba iespēja ir uzrakstīt kontaktpersonu ārkārtas gadījumiem un galveno veselības informāciju (piemēram, ka jums ir diabēts) un saglabātu to kā attēlu, ko var izmantot par bloķēšanas ekrāna fonu.
  2. Blakus gultai turiet sulas paciņas. Daļa augļu sulu istabas temperatūrā negaršo pārāk slikti, tās var palīdzēt cīnīties ar pazeminātu cukura līmeni, kad esat miegains. Pie gultas glabājiet arī glikozes tabletes vai ledenes, lai pazemināta cukura līmeņa gadījumā nav jāiet tās meklēt.
  3. Aptiniet recepti ap savu priekšpēdējo paciņu. Tās var būt teststrēmeles, perorāli lietojamas zāles vai insulīns – ar gumiju pie paciņas var piestiprināt nākamo recepti (vai atgādinājumu piezvanīt un dabūt recepti). Kad atverat pēdējo (vai priekšpēdējo) paciņu, ir laiks zvanīt.
  4. Pagrieziet raidītāju. Ja lietojat nepārtrauktas darbības glikozes monitoru, raidītāja novietošana glāzē pie gultas pastiprinās signāla skaņu un palīdzēs jums pamosties.
  5. Turiet gatavībā līdzņemamo mantu somu. Otrs cukura mērīšanas piederumu komplekts, infūzijas komplekti, līdzekļi pazemināta cukura līmeņa ārstēšanai u.c. dod iespēju paķert somu un jebkurā brīdī doties īsā izbraucienā vai darījumu braucienā. Noder arī rezerves baterijas un rīks bateriju nodalījuma atvēršanai.
  6. Izveidojiet līdzņemamu tvertni asiem priekšmetiem. Veca zāļu vai vitamīnu pudelīte, uz kuras lieliem burtiem uzrakstīts “asumi”, lieliski noder lietoto lancešu vai adatu glabāšanai, kamēr neesat mājās. Vienu tādu ielieciet arī līdzņemamo mantu somā.
  7. Ieviesiet lietoto teststrēmeļu trauciņu. Lietotām teststrēmelēm lieliski piemērota ir tukša teststrēmeļu kastīte – ja jums tās gadās atrast visur – uz grīdas, gultā, jebkur. Vienkārši iezīmējiet to ar košu līmlentu vai uzlīmi, lai nesajauktu ar jaunajām teststrēmelēm.

Kādi ir jūsu diabēta padomi un viltības? Dalieties ar tiem mūsu Facebook lapā!